Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego

Znajdziesz nas w zwoleńskiej bibliotece

Utworzono dnia 14.05.2021

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek prezentujemy Państwu osiem publikacji związanych z ziemią zwoleńską, wydanych w ostatnim czasie. Zachęcamy do zapoznania się z regionaliami dostępnymi w naszych zbiorach.

 

 

 

„Odrodzenie rynku kapitałowego w Polsce w latach 1991-1994”, autorem publikacji jest pochodzący ze Zwolenia doktor nauk humanistycznych Grzegorz Bednarczyk.
Pierwsza na rynku wydawniczym praca historyczna poświęcona kulisom odbudowy giełdy i innych instytucji rynku kapitałowego w Polsce po upadku komunizmu.

 

„By żyć w Polsce: chłopi ziemi radomskiej w walce, obronie i budowie Niepodległej” autorstwa dr Katarzyny Madejskiej, dyrektor Muzeum Regionalnego w Zwoleniu. Książka omawia treści związane z ruchem ludowym na ziemi radomskiej oraz wkład chłopów w walkę o niepodległość.

 

„Pomiędzy biznesem a szczęściem” Iwony Paszkiewicz. Autorka jest zwoleńskim przedsiębiorcą, prezesem Fundacji follow Me oraz prezesem ZP dla biznesu, przewodniczącą Forum Rady Dialogu Społecznego Business Centre Club.
Książka to poradnik jak osiągnąć sukces w biznesie i zbudować silną markę. Jednocześnie cieszyć się szczęściem, żyjąc pełnią życia oraz pomagając innym.

 

„Mistrzu Janie dla Ciebie” Ireny Błażewskiej to pięknie ilustrowany kolejny zbiór wierszy lokalnej poetki, miłośniczki poezji Jana Kochanowskiego. Oprócz poezji zawarte w publikacji zdjęcia ukazują piękno Czarnolasu, Zwolenia i Sycyny.

 

„Z Sycyny: widzę, myślę i marzę” tomik wierszy Zofii Jaskulskiej, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Sycynie.
„Widzę, myślę i marzę” to codzienność i niecodzienność życia w Sycynie, „tu i teraz” przekazane ciepło, serdecznie, ze sporą dozą autoironii i refleksji, zabawnie i żartobliwie.

 

„Chabry” to powieść Justyny Pyrgiel. Mieszkającej w Zwoleniu polonistki, pracującej w Publicznej Szkoły Podstawowej w Podgórze.
Pani Justyna niczym Reymont w „Chłopach” opisuje pracę, obrzędy i zabawy składające się na codzienne życie wiejskiej społeczności w powojennej Baryczy, Sycynie, Wólce Szelężnej i Jasieńcu Soleckim.

 

„Lokalnie, ludowo, kolorowo: zespoły Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Dziedzictwo i Rozwój".” Publikacja przybliża Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespoły folklorystyczne i śpiewacze działające na terenie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”, tj. na terenie Gmin: Ciepielów, Gózd, Jastrzębia, Jedlnia-Letnisko, Kazanów, Miasto Pionki, Policzna, Przyłęk, Tczów oraz Zwoleń.

 

„Jasieniec Solecki: fakty i ludzie” Władysława Bara Kapciaka, lokalnego poety i badacza regionu. Monografia omawia wszystkie dostępne informacje dotyczące historii wsi założonej na początku XVI wieku, jak również przybliża nam losy ludzi związanych z Jasieńcem.

Godziny otwarcia

 

Poniedziałek 9.00-17.00
Wtorek 9.00-17.00
Środa 9.00-17.00
Czwartek 8.00-16:00
Piątek 8.00-16.00

Pierwsza sobota m-ca

8.00-14.00

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W tym miesiącu: 204

Wszystkich: 14188